Ko darīt,lai mazinātu ilgas pēc mājam uzturoties ārzemēs

Dzīvojot ārzemes ilgas pēc dzimtenes ir neizbēgamas. Tās var piezgaties nemanot…Varbūt pēkšņi atceries kādu ēdienu ko edi tikai savā dzimtajā puse. Vai pekšņi atmiņā ataust kāda vieta uz kuru devies kad biji Latvija.

Ilgas pēc dzimtas vietas ir normāla parādiba,bet ir lietas ko tu vari darīt lietas labā,lai katru reizi kad sailgojies pēc dzimtenes nav jāskrien pirkt lidojuma biļete.

Jaunu vietu atklāšana

Veiciet nelielu izpēti par savu dzīvesvietu un tās apkārtni. Atrodiet dažas vietas, kuras varat pilnībā izpētīt un iepazīt. Piemēram, varat izpētīt desmit populārākās kafejnīcas pilsētā, labāko maiznīcu ar ābolu pīrāgu.

Izveidojiet vietu vai aktivitāšu sarakstu un izaiciniet sevi darīt un redzēt to visu.

Tas ļaus jums koncentrēties  uz nākamo piedzīvojumu, nevis pievērst pārāk lielu uzmanību tam, cik ļoti pierūkst dzimtenes.

Pārvērtiet savu jauno vietu par “mājām”

Iekārtojiet savu apmešanas vietu tā , lai justos kā mājās. Piemēram, iegādāties telpaugus, gleznas, spilvenus vai jaunu segu krāsās kas rada jums prieku. Radot ērtu vidi, jūs jutīsities labāk. Variet meģinat jauno mājvieto iekarot līdzigi kā to kas palika dzimtenē.

Izvairieties no pārmērīga kontakta ar ģimeni un draugiem mājās. Tas var izklausīties smieklīgi un mulsinoši, taču tas, ka pārāk bieža saziņa ar mīļajiem neļaus jums piedzīvot jaunas lietas un pastiprinās ilgas pēc mājām ir fakts.

Protams, ir jauztur kontakts ar ģimeni,radiem un tuvajiem, bet ar mēru. Sarunas ar tuvajiem var palīdzēt būt mazāk bēdīgam un vientuļam sākotnēji, bet ilgtermiņā  tas var likt  salīdzināt  jauno vietu un pieredzi ar majām un tikai pastiprināt velmi atgriezties.

Atlikt malā sociālos medijus ( Kaut drusciņ!)  

Plašsaziņas līdzekļi un sociālie tīkli ir padarījuši iespēju saziņu cilvēku starpā  vieglāku nekā jebkad. Vieglāk arī sekot līdzi tam, ko cilvēki dara (vai vismaz tam, ko viņi vēlas, lai jūs redzētu). Ierobežot laiku ko pavadat sociālajos tīklos var būt sarežģīti, taču tas palīdz, ja vēlaties samazināt ilgas pēc mājām.

Apgūstiet jaunu valodu

Lielākā komunikācijas barjera ir valodas barjera. Un, protams, jaunas valodas apguve nepavisam nav vienkārša, taču, kad jūs esat vide kur šī svešvaloda tiek lietota, jums ir daudz vieglāk to apgūt.

Jaunas valodas vai dialekta apguve, palīdzēs jums justies tuvāk vietējiem. Arī vietejiem būs patīkami,ka apgūstat viņu valodu , tāda veidā piesaistīsiet daudz jaunas paziņas.